מרכז אלפא

מי אנחנו?

נעים להכיר

קצת עלינו

אלפא מרכז לתרפיית תדרים הנו מרכז ייחודי וראשון מסוגו בישראל, שמציע מגוון שיטות טיפול בתדרים, המשלבות בין פסיכותרפיה גופנית, מגע רגשי וצלילים.

המרכז הוקם על ידי אביה רחל ומור אסייג, מטפלות בפסיכותרפיה גופנית ובתרפיית תדרים והוא ממוקם ברמת אביב החדשה. מדובר בתחום חדשני ברפואה האלטרנטיבית, שהוכח מחקרית ככלי טיפול אפקטיבי המסייע לקשת רחבה של בעיות פיזיות ונפשיות.

בארצות הברית ובאירופה משתמשים בתרפיית תדרים בבתי חולים ובמוסדות שיקומיים כדי לטפל באנשים שסובלים ממחלות קשות, כאבים כרוניים ומצבי טראומה שונים. אנו פועלות בנחישות על מנת לחלחל לתודעה הציבורית את ההכרה שמדובר בשיטת טיפול פורצת דרך ובתקווה להפוך את הטיפול בעזרת תרפיית תדרים לענף מבוסס גם בארץ.

העיסוק בתרפיית תדרים בשנים האחרונות הביא אותנו להבנה שלתדרים יש השפעה גדולה על בני אדם ולמסקנה שאנחנו מוכרחות לנצל את הכוח האדיר הזה כדי לעזור לאנשים להתמודד עם בעיות גופניות ונפשיות.

משם התבהרה ההחלטה לפתוח את המרכז, במטרה להנגיש את עולם התדרים לכל מי שרוצה לטעום מהחוויה העוצמתית הזו –

לחזור לראשוניות של הגוף, להתקרב למהות הפנימית שלו ולשפר משמעותית את איכות חייו, הן ברמה הרגשית והן ברמה הגשמית.

בכל רגע נתון במרכז מתנגנת מוזיקה בלייב ומהרגע שהמטופל נכנס אלינו, הוא מיד מרגיש את התדר. כלל התדרים מופקים בזמן אמת ומיוצרים על ידי כלי מוזיקה שונים מהעולם, כאשר כל אחד מהם מפיק צליל ורטט שונה. סביבת הטיפולים נעימה ומרגיעה והחוויה בתרפיית תדרים מכניסה את המטופלים אל תוך עולם מרתק של צלילים, צבעים ותחושות.

חשוב לדעת על תרפיית תדרים:

הטיפולים במרכז מתבצעים בלבוש מלא, הם אינם פולשניים ואין חשש מכאב. החוויה היא חוויה נעימה שבמהלכה מפיקים מכלי מוזיקה שונים קולות ואלו משפיעים על גופנו בצורה ישירה ועמוקה. הצלילים והסאונד הם בעצם תדרים שמעבירים לגוף רטט בעוצמות שונות ומייצרים בתוכו ויברציה. הוויברציה שהתדרים מייצרים גורמת לתזוזה מסוימת בגופו של האדם ומכאן באופן ישיר, גם בנפשו.

העובדה שגוף האדם מורכב מ-70% מים, מאפשרת לצלילים להניע את הזרימה של המים בתוכנו בחופשיות. בזמן שהתדר חודר לגופנו נוצרות אדוות, שמתחילות לנוע ולייצר תנועה בתאים, ברקמות ובאיברים. התהליך הזה גורם לכל חלקי גופנו לחוש את הרטט ואלו נדבקים בקצב, מתחילים לנוע, מסתנכרנים זה עם זה ולאט לאט נזכרים בתדר הראשוני שמפעיל את גוף האדם.

התדרים מזרימים את המים והדם ומכוונים את גופנו להרמוניה, שמביאה אותנו למצב מאוזן של זרימת אנרגיה. האיזון שנוצר מקל על הכאבים והחסימות שכל מטופל מתמודד עמם והזרימה הרציפה במסגרת הטיפול מייצרת גל עקבי שמשחרר את התקיעות, מעלה את מצב הרוח ומפחית משמעותית רגשות שליליים – גם בזמן הטיפול וגם לאחריו.

 

למי הטיפולים שלנו מתאימים?

הטיפול שלנו מתאים לכל מי שרוצה להעניק לעצמו הזדמנות להרגיש טוב יותר, להתחבר לשקט הפנימי ולעודד בעזרת הצלילים והתדרים זרימה עקבית וחיובית של אנרגיה. המטרה המרכזית של הטיפול היא לשפר את איכות החיים של המטופלים, בכל גיל ובכל שלב, לקרב ולאזן בין גוף ונפש ולאפשר הרפיה ומנוחה מהשגרה הלוחצת והמרוץ שמאפיינים את החיים של כולנו.

טיפול בעזרת תרפיית תדרים מסייע להתמודד עם מצבי דיכאון שונים, הוא מוריד לחץ, מפחית כאבים, מעלה את רמת האנרגיה ועוזר להרפות את מערכת העצבים ולהגביר פעילות באונה הימנית של המוח. ההשפעה של תרפיית תדרים על המטופל ניכרת כבר אחרי הטיפול הראשון, שכן מדובר בשינוי שמתרחש בגוף מבחינה פיזית בזמן אמת – כאמור, התדרים מעודדים זרימה של המים בגופנו וכך בהתאמה, מתחיל גם שינוי רגשי.

תרפיית תדרים משפיעה לחיוב על כולם והיא הוכחה כחיונית ויעילה לטיפול והתמודדות עם מגוון רחב של מצבים נפשיים ופיזיים וביניהם: דיכאון | חרדות | פוסט טראומה | קשיים רגשיים | זוגיות ומשפחה | משבר אישי | כאבים כרוניים | מחלות פסיכוסומטיות | בעיות זיכרון | לקויות למידה | הפרעות קשב וריכוז | גיל ההתבגרות | הפרעות אכילה | בעיות בשינה | התמכרויות ועוד.

הטיפולים שלנו

טיפולי גוף ונפש בתדרים

מרכז אלפא

חוויית טיפול אחרת

מטופל שמגיע אלינו לא בהכרח יודע לשים את האצבע על הבעיה שמטרידה אותו ולכן בשלב הראשוני נבחן יחד מה מקור הקושי הפיזי ו/או הרגשי שעמו הוא מתמודד. רק אחרי שיחה אישית שבמסגרתה נאבחן את נקודות התורפה של המטופל, נוכל לבחור את שיטת הטיפול המתאימה ביותר עבורו. במרכז שלנו קיימים מגוון טיפולים, סדנאות והרצאות ובכלל זאת טיפול במיטת סאונד, טיפול במגע רגשי וטיפול משולב.

הצוות

מטפלת בפסיכותרפיה גופנית ומתמחה בתרפיית תדרים

מטפלת בפסיכותרפיה גופנית ומתמחה בתרפיית תדרים

אנו מזמינות אתכם לחוויה טיפולית ייחודית של מנוחה, חופש וחיבור לאני הפנימי ממקום שקט ובטוח ומתחייבות להקשבה מלאה, שמירה על דיסקרטיות וטיפול מקצועי, מותאם ויעיל. בסופו של יום, הפתרון לבעיה של כל אחד ואחת מאיתנו, נמצא בתוכנו. ריפוי בעזרת פסיכותרפיה, מוזיקה ותדרים שאנחנו לא רגילים לשמוע ביומיום, מאפשר שילוב בריא ומאוזן בין גוף ונפש ומסייע למטופל לחזק מערכות יחסים – בין אדם לעצמו ובין אדם לסביבה. 

© כל הזכויות שמורות אלפא