מור אסייג פסיכותרפיסטית גופנית

שמי מור אסייג, מטפלת בפסיכותרפיה גופנית ומומחית לטיפול בעזרת תרפיית תדרים. הקמתי את אלפא מרכז לתרפיית תדרים בשיתוף עם אביה רחל, מתוך רצון להנגיש את עולם התדרים לכל מי שמתמודד עם בעיות פיזיות ו/או נפשיות ומחפש אחר ריפוי אלטרנטיבי, לא חודרני, לא כואב והכי חשוב, אפקטיבי. מניסיוני אני יכולה לומר שלתרפיית תדרים יש כוח לרפא ומרגישה שזו השליחות שלי – להעביר את הידע שצברתי הלאה ולסייע לאנשים לשפר את איכות חייהם.

ההחלטה לפתוח את המרכז הגיעה אחרי משבר אישי שחוויתי, כשביתי האהוב עלה באש שכילתה את כל תכולת הבית, בעוד שאני נמצאת בתוכו. שניות בודדות הפרידו את המציאות שלי בין חיים למוות וברגע האחרון הצלחנו לברוח מהתופת. בנקודה ההיא הכל התבהר לי וההמשכיות של החיים קיבלה צורה חדשה וזווית שעד אותו רגע לא הייתי מסוגלת לתפוס.

מתוך ההרס והחורבן החומרי ביקשתי למלא את חיי מחדש אחרת. אובדן כל רכושך באמצע החיים זה אירוע מכונן, שתפס אותי לא מוכנה והיווה נקודת מפנה משמעותית לגילוי שהפך את חיי. למרות הקושי והטירוף ההישרדותי שחוויתי, מבחינה רגשית וכלכלית, רציתי להתרומם. משם יצאתי לחקור את עולם התדרים ומהר מאוד גיליתי תשובות ברורות וסדורות, שלימים גובשו לכדי הרעיון לפתוח את המרכז לטיפול בתרפיית תדרים. רציתי לבנות מרחב שהמהות שלו זה מוזיקה, ריפוי וחיבור בין גוף ונפש.

רקע אישי ומקצועי על מור אסייג

נולדתי וגדלתי בזיכרון יעקב וכיום אני גרה בתל אביב, נמצאת בזוגיות טובה ומאושרת ומגשימה את ייעודי כמטפלת. המוזיקה היא חלק ממני מאז שאני זוכרת את עצמי והמשפחה שלי מספרת שכילדה נהגתי לנגן על כל מה שזז. המוזיקה היוותה עבורי קרן אור ברגעי משבר בחיים והצילה אותי לא מעט פעמיים כשנקלעתי למשברים. כשחוויתי קשיים בגיל ההתבגרות ומערכת החינוך לא האמינה בי, כשהתמודדתי עם שכול וגם היום, כאשר אני מרגישה לפעמים עצבות, תקיעות או ריקנות – היא תמיד שם בשבילי. מקבלת אותי ומאפשרת לי ליצור עולם של הזדמנויות והצלחות.

אחרי שפיתחתי את כישורי בתחום המוזיקלי והגעתי למצב שאני יודעת לנגן על מגוון רחב של כלים וכמו כן, לכתוב ולהלחין, החלטתי שהגיע הזמן לקחת את הנגינה צעד אחד קדימה. הבנתי שאני מוכרחה להשתמש בכלי הזה בצורה טיפולית כדי לעזור לאנשים אחרים בהתמודדות עם הקשיים שהם חווים והתחלתי ללמוד במכללת רידמן פסיכותרפיה גופנית.

העבודה שלי בתחום הטיפולי החלה כבר בתקופת שירותי בצבא, כאשר פיקדתי על "מסגרות אדומות" של נוער נפלט מסגרות. במשך השנים צברתי ניסיון בהדרכה וטיפול בילדים ברמת סיכון גבוהה, בני נוער במצוקה, נפגעות תקיפה מינית, פגועי נפש ומשפחות שכולות.

במסגרת הלימודים אני מתמחה עם ילדים במצוקה ונוכחת לראות איך הפסיכותרפיה הגופנית בשילוב המוזיקה, משפרת הן את ההרגשה הנפשית שלהם והן את המצב החברתי והמשפחתי. אני חושבת שמוזיקה ופסיכותרפיה משלימות אחת את השנייה וכך מצאתי חיבור שמאפשר גם לי להתחבר לשלם שבתוכי ולהביא את העוצמות שלי לידי ביטוי במטרה לטפל באנשים אחרים.

ההיכרות של מור עם תרפיית תדרים

כאמור, המפגש שלי עם עולם התדרים התחיל בגיל צעיר מאוד דרך החיבור למוזיקה. ברמה המקצועית נחשפתי לעולם התדרים כאמצעי טיפולי במסגרת לימודיי ותוך התנסות מעשית על אביה רחל, הקולגה שלי, אשר סובלת ממחלה פסיכוסומטית, אלופציה אראטה. מדובר במחלה שמתפרצת בפתאומיות וגורמת למצב של נשירת שיער והתקרחות. ניסיתי לבחון את ההשפעה של תרפיית תדרים על המחלה שלה והופתעתי לראות אחרי חודשיים של טיפול, שהתחילה אצלה צמיחה מחודשת של שיער באזור הקרחות. התוצאות היו מפתיעות, מהירות ויעילות ונכון להיום אני ממשיכה לטפל בה בעזרת תרפיית תדרים וכך אביה מצליחה לשמור על מצב בריאותי מאוזן.

בד בבד עם הטיפול באביה, התחלתי לשלב את התדרים בטיפולים שביצעתי כמטפלת באיזון גוף ונפש ושמחתי לגלות שההשערה שלי מקבלת ביסוס – תרפיית תדרים אכן משפיעה לחיוב על אנשים. בין אם מדובר על אנשים שסובלים ממחלות פסיכוסומטיות וכאבים כרוניים, בין אם מדובר על כאלו שמתמודדים עם דיכאון או פוסט טראומה ובין אם על ילדים ונוער במצוקה. הניסיון מלמד שלכל בעיה, פיזית או נפשית, תמיד יש פתרון, גם אם הוא לא קיים בארגז הכלים הקונבנציונלי שאנחנו רגילים להיעזר בו.

החיבור לטיפול על ידי מיטת הסאונד

את הטיפולים שאני מעבירה כיום במרכז אלפא אני מבצעת בחדר טיפולים פרטי ונעים, בלבוש מלא ובמצב שכיבה. במקום מיטת טיפולים רגילה, המטופלים שוכבים על מיטת סאונד שיובאה על ידנו מאירופה. זה מוצר חדשני ושונה, בעל יכולות ריפוי מוכחות, שטרם קיים בישראל. המיטה בנויה כתיבת תהודה אחת גדולה שמכילה בתוכה מגוון רחב של כלי נגינה. כלומר, המיטה היא עצמה כלי המוזיקה ואליה מחוברים מיתרים. ברגע שמתחילים לנגן עליהם עוברת ויברציה ורטט אל תוך הגוף, שיוצרת אצל המטופל מעין מסאז' למוח ולאיברים הפנימיים ומגרה את החושים הסומטיים שלו.

זו חוויה עוצמתית הגורמת להרפיה, שלווה והורדת סטרס. בעולם המערבי, בארצות הברית ובאירופה, מיטת הסאונד הזו כבר הוכחה מחקרית ומעשית כשיטת טיפול אפקטיבית במיוחד לטיפול בכאבים כרוניים, מחלות פסיכוסומטיות וכן קשיים רגשיים ומשתמשים בה בבתי חולים ובמוסדות שיקומיים. הגיע הזמן שגם בישראל תהיה לאנשים הזדמנות לקבל את הטיפול הזה ובדיוק בגלל זה אני מציעה לכם להגיע למרכז שלנו לטיפול ניסיון חווייתי ויעיל, יחיד מסוגו בארץ.

לשיחה אישית עם מור אסייג פנו אלינו!

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עוד תוכן שיכול לעניין אותך

© כל הזכויות שמורות אלפא