טיפול משולב סאונד ומגע

באלפא מרכז לתרפיית תדרים קיימים מגוון סוגי טיפולים המבוססים על פסיכותרפיה גופנית ותרפיית תדרים וביניהם טיפול במגע רגשי וטיפול במיטת סאונד. הטיפול המשולב מתקיים בחדר הטיפול של מיטת הסאונד ובמסגרתו מקבל המטופל טיפול מקיף הכולל גם תרפיית תדרים וגם טיפול במגע רגשי.

חשוב להסביר שמיטת הסאונד הנה כלי טיפול חדשני ברפואה האלטרנטיבית, שהוכח מחקרית כמסייע למגוון רחב של בעיות פיזיות ונפשיות. המיטה מיובאת מגרמניה והיא מיטת הסאונד הראשונה והיחידה בישראל. בארצות הברית ובאירופה משמשת מיטת הסאונד בבתי חולים ובמוסדות שיקומיים כאמצעי טיפולי שעוזר לאנשים להתמודד עם מחלות פסיכוסומטיות קשות, כאבים כרוניים, טראומות, בעיות זיכרון ועוד קשיים רגשיים וגופניים.

אמצעי הטיפול הנוסף שבו משתמשים בטיפול המשולב הוא טיפול במגע רגשי, שמתבסס על הפסיכותרפיה הגופנית. ככלל, הטיפול במגע רגשי הנו טיפול גוף ונפש הוליסטי המאחד עבודה מילולית, גופנית, תנועתית ואנרגטית ומשלב מספר אמצעים וביניהם – טיפול בתנועה, טיפול בנשימה, טיפול בקול, טיפול במגע, טיפול באמנות, דמיון מודרך ועוד. בזמן הטיפול המשולב, הטיפול הרגשי ייעשה רק בשיטות שאינן מצריכות קימה וזאת על מנת לאפשר למטופל לשכב על מיטת הסאונד.

השילוב בין טיפול במיטת הסאונד למגע הרגשי הופך את הטיפול לחוויה עוצמתית, ייחודית ומאוד יעילה, שכן לטיפול באמצעות צלילים ומגע בו זמנית יש השפעה חיובית ומידיית על גופו ונפשו של המטופל. מדובר בדרך אפקטיבית וממוקדת לרפא גם את הגוף וגם את הנפש על ידי שני כלי טיפול שמשתלבים ומשלימים זה את זה בצורה אופטימלית.

איך הטיפול המשולב עובד?

הטיפול המשולב נעשה על ידי מטפלת באיזון גוף ונפש, שמתמחה בטיפול במגע רגשי וטיפול בתדרים. הטיפול מתבצע בלבוש מלא, הוא אינו פולשני ואין חשש מכאב. החוויה היא חוויה נעימה שבמהלכה מפיקים ממיטת הסאונד צלילים וקולות ואלו משפיעים על גופנו בצורה ישירה ועמוקה. הצלילים והסאונד הם בעצם תדרים שמעבירים לגוף רטט בעוצמות שונות ומייצרים בתוכו ויברציה. הוויברציה הזו גורמת לתזוזה בגופו של האדם ומכאן באופן ישיר, גם בנפשו.

מיטת הסאונד היא למעשה תיבת תהודה שאליה מחוברים מיתרים. ברגע שמתחילים לנגן על המיתרים נוצר רטט, שחודר אל הגוף ויוצר מעין מסאז' למוח, לרקמות, לשרירים ולאיברים הפנימיים וזאת על ידי גירוי החושים הסומטיים שלנו. בזמן שהמטופל שוכב על מיטת הסאונד המטפלת מנגנת עליה ובמהלך הטיפול משולבות גם טכניקות של טיפול במגע. השילוב בין התדרים והמגע הרגשי ובכלל זאת השיחה, המגע פיזי והדימיון המודרך, מייצרים תנועה, משחררים אנרגיה תקועה וגורמים לריפוי.

העובדה שגוף האדם מורכב מ-70% מים, מאפשרת לצלילים ולמגע להניע את הזרימה של המים בתוכנו בחופשיות. בזמן שהתדר חודר לגופנו נוצרות אדוות, שמתחילות לנוע ולייצר תנועה בתאים, ברקמות ובאיברים. התהליך הזה בשילוב עם מגע רגשי גורם לכל חלקי גופנו לחוש את הרטט ואלו נדבקים בקצב, מתחילים לנוע, מסתנכרנים זה עם זה ולאט לאט נזכרים בתדר הראשוני שמפעיל את גוף האדם.

התדרים והמגע מזרימים את המים והדם ומכוונים את גופנו להרמוניה, שמביאה אותנו למצב מאוזן של זרימת אנרגיה. האיזון שנוצר מקל על הכאבים והחסימות שכל מטופל מתמודד עמם והזרימה הרציפה במסגרת הטיפול המשולב מייצרת גל עקבי שמשחרר את התקיעות, מעלה את מצב הרוח ומפחית משמעותית רגשות שליליים, גם בזמן הטיפול וגם לאחריו. ההשפעה של הטיפול המשולב היא מיידית וניתן להרגיש שינוי משמעותי כבר אחרי הטיפול הראשון, שכן מדובר בשינוי שמתרחש בגוף מבחינה פיזית בזמן אמת וזאת הודות לתדרים והמגע שמעודדים זרימה בגופנו ומכאן גם בנפש.

למי הטיפול המשולב מתאים?

הטיפול המשולב מתאים לכל מי שרוצה לאפשר לעצמו לטעום מהחוויה הייחודית והעוצמתית של תרפיית תדרים בשילוב עם מגע רגשי, לשפר את ההרגשה הפיזית והרגשית שלו, להתחבר לתדר הפנימי ולעודד בעזרת הצלילים והמגע זרימה טובה ועקבית יותר של אנרגיה. מטרת הטיפול המשולב היא לשפר את איכות חייו של המטופל, לא משנה באיזה גיל או באיזה שלב הוא נמצא. בין אם מדובר על בעיה ספציפית כמו התקפי חרדה, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה, כאבי מחזור, אלרגיות או בעיות פוריות ובין אם מדובר על תחושה כללית של דאגת יתר, עצבות או כעס – הטיפול המשולב בהכרח יביא לשינוי חיובי אצל כל מטופל.

השגרה המהירה והחונקת שמאפיינת את חיינו לא מותירה לנו ברירה אלא לקחת מעת לעת פסק זמן וטיפול משולב עונה על הצורך הזה בצורה אופטימלית. לטיפול המשולב יש השפעה מוכחת על הגוף והנפש, הוא מקל על המתחים היומיומיים שמטרידים אותנו ומאפשר לכל מטופל הזדמנות כנה – פשוט להירגע. הטיפול מסייע להתמודד עם מצבי דיכאון שונים, הוא מוריד לחץ, מפחית כאבים, מעלה את רמת האנרגיה ועוזר להרפות את מערכת העצבים ולהפעיל תהליכים מוחיים, המשפיעים ישירות על התפקודים הקוגניטיביים, הרגשיים והפיזיים. בעזרת טיפול משולב ניתן לשחרר את האנרגיה התקועה ולהזכיר לגוף את הזרימה הטבעית שנחסמה עם הזמן.

מטופל שמגיע אלינו לא תמיד יודע לשים את האצבע על הבעיה שמטרידה אותו ולכן בשלב הראשוני חשוב לבחון מה מקור הקושי הפיזי ו/או הרגשי שעמו הוא מתמודד. רק לאחר שיחה אישית שבמסגרתה נאבחן את מצבו של המטופל נוכל לבחור את שיטות הטיפול המתאימות ולהתחיל את תהליך הריפוי.

אנו מזמינות אתכם להגיע למרכז אלפא לחוויה טיפולית ייחודית של מנוחה, חופש וחיבור לאני הפנימי ממקום שקט ובטוח ומתחייבות להקשבה מלאה, שמירה על דיסקרטיות וטיפול מקצועי, מותאם ויעיל. בסופו של יום, הפתרון לבעיה של כל אחד ואחת מאיתנו, נמצא בתוכנו. טיפול משולב באמצעות תרפיית תדרים ומגע רגשי, מעודד איזון בין גוף ונפש ומסייע למטופל לחיזוק מערכות יחסים בינו לבין עצמו ובינו לבין הסביבה.

רוצים לדעת יותר על הטיפול המשולב? פנו אלינו!

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עוד תוכן שיכול לעניין אותך

© כל הזכויות שמורות אלפא