טיפול במיטת סאונד

באלפא מרכז לתרפיית תדרים קיימים מגוון סוגי טיפולים המבוססים על פסיכותרפיה גופנית ותרפיית תדרים וביניהם טיפול במגע רגשי וטיפול במיטת סאונד. הטיפול במיטת הסאונד הנו טיפול חדשני ברפואה האלטרנטיבית, שהוכח מחקרית ככלי טיפול אפקטיבי המסייע לקשת רחבה של בעיות פיזיות ונפשיות. המיטה שלנו מיובאת מגרמניה והיא מיטת הסאונד הטיפולית הראשונה והיחידה בישראל.

בארצות הברית ובאירופה משמשת מיטת הסאונד בבתי חולים ובמוסדות שיקומיים כאמצעי טיפולי שעוזר לאנשים להתמודד עם מחלות פסיכוסומטיות, כאבים כרוניים, פוסט טראומה, בעיות בשינה ועוד מגוון רחב של קשיים רגשיים וגופניים. מיטת הסאונד היא כלי פורץ דרך, שמאפשר טיפול ממוקד, עוצמתי ויעיל יותר באמצעות תרפיית תדרים.

איך הטיפול במיטת הסאונד עובד?

המיטה בנויה כתיבת תהודה אחת גדולה והיא עצמה כלי מוזיקה שאליו מחוברים מיתרים. הטיפול במיטת הסאונד מתבצע בלבוש מלא, הוא איננו פולשני ואין חשש מכאב. החוויה היא חוויה נעימה ומרגיעה, שבמהלכה המטופל שוכב על המיטה והמטפלת מנגנת עליה ומפיקה קולות שונים, אשר משפיעים על הגוף בצורה ישירה ועמוקה. ברגע שמתחילים לנגן על המיתרים נוצר רטט, שחודר אל הגוף ויוצר מעין מסאז' למוח, לרקמות, לשרירים ולאיברים הפנימיים. הצלילים והסאונד הם בעצם תדרים שמגרים את החושים הסומטיים של המטופל ומעבירים לו וויברציה בעוצמות שונות. הוויברציה שהתדרים מייצרים גורמת לתזוזה מסוימת בגופו של האדם ומכאן, גם בנפשו.

המדע הוכיח שהכל סביבנו רוטט. יש רטטים נמוכים וגבוהים, כאלו שהעין האנושית מסוגלת לקלוט וכאלו שלא וכמו הרטטים יש גם צלילים ותדרים שבני אדם לא רגילים לשמוע ביומיום. המוח עובד על פי גלי רטט וכך גם האיברים, הדם והאנרגיה. אדם יוצא מאיזון גופני ונפשי בשל מגוון סיבות וביניהן עומס, סטרס, משבר אישי, טראומה וכיוצא בזה. חוסר האיזון יכול לבוא לידי ביטוי בקשיים רגשיים או בכאבים פיזיים ואלו גורמים לגוף לשנות את הקצב, מבלבלים את הרטט ופוגעים בתפקוד התקין של האיברים, כיוון שהם נמצאים בתדר נמוך או גבוה מידי, חלש או חזק מידי.

כאב נגרם בדרך כלל מאיזושהי פעילות לא מאוזנת של הגוף והנפש, במצבים שבהם לא זורם דם לאותו מקום פגוע ואז נוצרת חסימה שיוצרת כאב. מבחינה נפשית, הזרימה נעצרת בתקופות קשות שבהן אנחנו לא מדברים על מה שמפריע לנו ואוגרים הכל בפנים. הצלילים מפעילים תהליכים מוחיים, המשפיעים ישירות על התפקודים הקוגניטיביים, הרגשיים והפיזיים של האדם ודרכם ניתן להזכיר לגוף את התדר הטבעי שנחסם עם השנים.

משום שגוף האדם מורכב מ-70% מים, הצלילים מצליחים להניע את הזרימה של המים בתוכנו בחופשיות. בזמן שהתדר חודר לגוף נוצרות אדוות, שמתחילות לנוע ולייצר תנועה בתאים, ברקמות ובאיברים. התהליך הזה גורם לכל חלקי גופנו לחוש את הרטט ואלו נדבקים בקצב, מתנועעים, מסתנכרנים זה עם זה ולאט לאט נזכרים בתדר הראשוני שמפעיל את גוף האדם. התדרים מזרימים את המים והדם ומכוונים את גופנו להרמוניה, שמביאה אותנו למצב מאוזן של זרימת אנרגיה.

האיזון שנוצר מקל על הכאבים והחסימות שכל מטופל מתמודד עמם והזרימה הרציפה במסגרת הטיפול מייצרת גל עקבי שמשחרר את התקיעות, מעלה את מצב הרוח ומפחית משמעותית רגשות שליליים – גם בזמן הטיפול וגם לאחריו. בעזרת נגינה נכונה ושימוש חכם בתדרים, ניתן להפחית חרדות, להביא להורדת לחץ ושחרור ולרפא מחלות פסיכוסומטיות וכאבים כרוניים. ההשפעה של הטיפול במיטת הסאונד היא מיידית וניתן להרגיש שינוי משמעותי כבר אחרי הטיפול הראשון, שכן מדובר בשינוי שמתרחש בגוף מבחינה פיזית בזמן אמת – התדרים מעודדים זרימה של המים בגופנו ובהתאמה, מתחיל גם שינוי רגשי.

למה מיטת סאונד ולא טיפול תדרים רגיל?

היתרון של מיטת הסאונד, בשונה מתרפיית תדרים רגילה עם כלי נגינה שונים, קשור לעובדה שמיטת הסאונד מספקת סביבה אקוסטית ייחודית למטופל ששוכב עליה. עצם זה שכל גופו של המטופל בזמן הטיפול עטוף בכל רגע נתון בצלילים, מכניס את המטופל למצב תודעתי שדומה מאוד למדיטציה. כמו כן, בשונה מטיפול תדרים רגיל שבמסגרתו ניתן להפיק כמות צלילים מוגבלת באמצעות הכלים הקיימים, במיטת הסאונד יש מגוון רחב יותר של אפשרויות למשחק עם התדר.

אופן הטיפול על מיטת הסאונד תלוי מאוד בסולם ובאוקטבה שהמטפלת משתמשת בה ולכל סולם ואוקטבה יש איכויות שונות. לדוגמא – תדר מעורר יותר, תדר מרגיע יותר, תדר מפעיל, תדר פותח וכך הלאה. המיטה שונה מטיפולים אחרים באמצעות תדרים כיוון שהיא מייצרת אצל המטופל תחושה של מעין אמבטיית סאונד. מה זה אומר? שכל הגוף עובר חוויה הרמונית באותו הזמן.

בטיפולים אחרים בעזרת תדרים שמים על המטופל קערה טיבטית או כלי אחר על הבטן, הראש או הרגל ורק אזור מסוים בגוף בא במגע ישיר עם הרטט ומכאן שזרימת התדרים מוגבלת יותר. מיטת הסאונד עוטפת את כל גופו של המטופל בצלילים, מה שהופך את הטיפול לעוצמתי ומאפשר תרפיית תדרים ייחודית ויעילה. המגע של המיטה עם כל חלקי הגוף במקביל עוזר לסנכרון של אנרגיה, לזרימה אחידה וטובה יותר של מים ודם ומאפשר חזרה לראשוניות של הגוף.

למי הטיפול במיטת הסאונד יכול להתאים?

הטיפול במיטת הסאונד מתאים לכל מי שרוצה לאפשר לעצמו לטעום מהחוויה הייחודית, המסקרנת והעוצמתית של תרפיית תדרים, לשפר את ההרגשה הפיזית והרגשית שלו, להתחבר לתדר הפנימי ולעודד בעזרת הצלילים זרימה טובה ועקבית יותר של אנרגיה. מטרת הטיפול במיטת הסאונד היא לשפר את איכות חייו של המטופל, לא משנה באיזה גיל או באיזה שלב הוא נמצא. בין אם מדובר על בעיה ספציפית או על תחושה כללית של חוסר שקט, הטיפול במיטת הסאונד בהכרח יביא לשינוי חיובי אצל כל מטופל.

השגרה הלוחצת שמאפיינת את חיינו לא מותירה לנו ברירה אלא לקחת מעת לעת פסק זמן וטיפול במיטת הסאונד עונה על הצורך הזה בצורה אופטימלית. לטיפול במיטת הסאונד יש השפעה מוכחת על הגוף והנפש, הוא מקל על המתחים היומיומיים שמטרידים אותנו ומאפשר לכל מטופל הזדמנות כנה – פשוט להירגע. הטיפול מסייע להתמודד עם מצבי דיכאון שונים, הוא מוריד לחץ, מפחית כאבים, מעלה את רמת האנרגיה ועוזר להרפות את מערכת העצבים ולהגביר פעילות חיובית באונה הימנית של המוח.

מטופל שמגיע אלינו לא תמיד יודע לשים את האצבע על הבעיה שמטרידה אותו ולכן בשלב הראשוני חשוב לבחון מה מקור הקושי הפיזי ו/או הרגשי שעמו הוא מתמודד. רק לאחר שיחה אישית שבמסגרתה נאבחן את מצבו של המטופל נוכל להתחיל בטיפול. במקרים מסוימים נמליץ על טיפול משולב, כלומר, טיפול אשר משלב בין מיטת הסאונד לטיפול במגע הרגשי.

אנו מזמינות אתכם להגיע למרכז אלפא לתרפיית תדרים לחוויה טיפולית ייחודית של מנוחה, חופש וחיבור לאני הפנימי ממקום שקט ובטוח ומתחייבות להקשבה מלאה, שמירה על דיסקרטיות וטיפול מקצועי, מותאם ויעיל. בסופו של יום, הפתרון לבעיה של כל אחד ואחת מאיתנו, נמצא בתוכנו. ריפוי בעזרת תדרים, מאפשר שילוב בריא ומאוזן בין גוף ונפש ומסייע למטופל לחיזוק מערכות יחסים בין אדם לעצמו ובין אדם לסביבה.

שאלות נוספות על מיטת הסאונד? פנו אלינו!

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עוד תוכן שיכול לעניין אותך

© כל הזכויות שמורות אלפא