טיפול במגע רגשי

באלפא מרכז לתרפיית תדרים קיימים מגוון סוגי טיפולים המבוססים על פסיכותרפיה גופנית ותרפיית תדרים וביניהם טיפול במיטת סאונד וטיפול במגע רגשי. הטיפול במגע רגשי הנו טיפול מוכר ברפואה האלטרנטיבית שמבוסס על תורת הפסיכותרפיה הגופנית. מדובר בטיפול שהוכח מחקרית ככלי טיפול אפקטיבי המסייע למגוון רחב של בעיות פיזיות ונפשיות.

טיפול במגע עוזר לאנשים להתמודד עם כאבים כרוניים, פוסט טראומה, דיכאון, חרדות, משברים אישיים, מחסומים רגשיים, מצבי רוח קיצוניים ועוד מגוון רחב של מצוקות רגשיות וגופניות. בכל רגע נתון במרכז שלנו מתנגנת מוזיקה לייב והצלילים המופקים מחדר הטיפולים הסמוך של מיטת הסאונד, מלווים גם את הטיפול במגע רגשי, מה שהופך את הטיפול לחווייתי, עוצמתי ויעיל יותר.

איך הטיפול במגע רגשי עובד?

הטיפול במגע רגשי מתבצע בחדר טיפולים נעים, בלבוש מלא וללא כל התערבות פולשנית או מכאיבה. זהו טיפול גוף ונפש הוליסטי המאחד עבודה מילולית, גופנית, תנועתית ואנרגטית ומשלב מגוון אמצעים וביניהם – טיפול בתנועה, טיפול בנשימה, טיפול בצלילים, טיפול במגע, טיפול איזון גוף ונפש המשלב טכניקות מעולם הפסיכותרפיה הגופנית, דמיון מודרך ועוד. כל זאת בהתאם לצרכים ולנטייה הטבעית של המטופל ובמטרה לתת מענה ופתרון לבעיה הפיזית ו/או הרגשית שעמה הוא מתמודד.

התקשורת הכי בסיסית ואינסטינקטיבית של האדם היא מגע. תינוקות נרגעים מחיבוק, משירה, מריקוד מצחיק וכיוצא בזה. כאנשים מתבגרים הם נמנעים משימוש במגע ולא אחת, כשהשימוש כן נעשה, הוא איננו מגיע בעיתוי הנכון ומול אדם שקשוב ו/או רוצה לקבל אותו, מה שיכול ליצור דפוס של הימנעות ממגע, הסתגרות ותקיעות. טיפול במגע רגשי הוא בעצם תהליך ריפוי שעוזר לשחרר ולרפא את הכאבים שאספנו לאורך השנים ושמקורם בחוויות ואירועים מכוננים שעברנו.

חשוב להבין שכאב נגרם בדרך כלל מאיזושהי פעילות לא מאוזנת של הגוף והנפש, במצבים שבהם לא זורם דם לאותו מקום פגוע ואז נוצרת חסימה שיוצרת כאב. מבחינה נפשית, הזרימה נעצרת בתקופות קשות שבהן אנחנו לא מדברים על מה שמפריע לנו ואוגרים הכל בפנים. המגע הרגשי מפעיל תהליכים מוחיים, המשפיעים ישירות על התפקודים הקוגניטיביים, הרגשיים והפיזיים של האדם ודרכם ניתן לשחרר את האנרגיה התקועה ולהזכיר לגוף את הזרימה הטבעית שנחסמה עם הזמן ושחיונית כל כך להתפתחות התקינה של כל אחד ואחת מאיתנו.

כמו כן, מגע רגשי שמתבצע במסגרת טיפולית בטוחה ומוגנת ומגיע רק לאחר בניית יחסי אמון בין מטופל למטפל, עוזר למטופל להתבונן בסימפטומים שמהם הוא סובל כסימנים שטחיים וכך לטפל בבעיה האמיתית מהשורש ולרפא את הכאב. מחקרים מוכיחים שלמגע יש השפעה חיובית על הבריאות שלנו, הוא מחזק את המערכת החיסונית, מפחית כאבים וחרדות, משפר את מצב הרוח, תורם לביטחון ולדימוי העצמי ומחזק את הקשר בין ילדים להורים, בין חברים וכמובן בין בני זוג. שכן מגע נכון ומותאם מגביר את הייצור של הורמון האהבה, אוקסיטוצין.

למי טיפול במגע רגשי מתאים?

טיפול במגע רגשי מתאים לכל מי שרוצה לשפר את ההרגשה הפיזית והנפשית שלו, לשחרר מחסומים ולעודד זרימה טובה ועקבית יותר של אנרגיה. מטרת הטיפול במגע רגשי היא לשפר את איכות חייו של המטופל, לא משנה באיזה גיל או באיזה שלב הוא נמצא. בין אם מדובר על בעיה ספציפית כמו דיכאון אחרי לידה, פוסט טראומה או התמכרויות לאלכוהול ובין אם מדובר על תחושה כלכלית של עצבות, ריקנות ובדידות, הטיפול במגע רגשי בהכרח יביא לשינוי חיובי אצל כל מטופל.

השגרה הלוחצת שמאפיינת את חיינו יוצרת אצל כולנו הרבה סטרס ולא מותירה לנו ברירה אלא לקחת מעת לעת פסק זמן, להקשיב לקול הפנימי שלנו ולרפא ברגישות את הכאבים הפיזיים והרגשיים שמציקים לנו. טיפול במגע רגשי עונה על הצורך הזה בצורה אופטימלית, שכן הוא כולל בתוכו מגוון רחב של שיטות טיפול ומאפשר להתאים לכל מטופל את השיטה שהכי נכונה לו.

כאמור, לטיפול במגע רגשי יש השפעה מוכחת על הגוף והנפש, הוא מקל על המתחים היומיומיים שמטרידים אותנו ומאפשר לכל מטופל הזדמנות כנה – לחזור לראשוניות של הגוף ופשוט להירגע. הטיפול במגע רגשי מסייע להתמודד עם מצבי דיכאון שונים, הוא מוריד לחץ, מפחית כאבים, מעלה את רמת האנרגיה ועוזר למגר את הסימפטומים שמהם המטופל סובל.

מטופל שמגיע אלינו לא תמיד יודע לשים את האצבע על הבעיה שמטרידה אותו ולכן בשלב הראשוני חשוב לבחון מה מקור הקושי הפיזי ו/או הרגשי שעמו הוא מתמודד. רק לאחר שיחה אישית שבמסגרתה נאבחן את מצבו של המטופל ונבדוק עם איזו שיטת טיפול הוא מרגיש בנוח יותר – טיפול בתנועה, טיפול במגע וכך הלאה, נוכל להתחיל בתהליך. במקרים מסוימים נמליץ על טיפול משולב, כלומר, טיפול שמשלב בין מיטת הסאונד למגע הרגשי.

אנו מזמינות אתכם להגיע למרכז אלפא לתרפיית תדרים לתהליך טיפולי ייחודי ומרתק, שיאפשר לכם להתחבר לאני הפנימי ממקום שקט ובטוח ומתחייבות להקשבה מלאה, שמירה על דיסקרטיות וטיפול מקצועי, מותאם ויעיל. בסופו של יום, הפתרון לבעיה של כל אחד ואחת מאיתנו, נמצא בתוכנו והטיפול במגע רגשי, הוא כלי שמאפשר למטופל התבוננות פנימית צלולה ובריאה יותר, שמביאה אותו בסופו של תהליך למקום נינוח ובטוח יותר ביומיום ומחזקת משמעותית את מערכות היחסים שלו עם הסביבה וכמובן – עם עצמו.

רוצים לדעת עוד על מגע רגשי? פנו אלינו!

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עוד תוכן שיכול לעניין אותך

© כל הזכויות שמורות אלפא