אביה רחל פסיכותרפיסטית גופנית

שמי אביה רחל, מטפלת בפסיכותרפיה גופנית ומומחית בטיפול במגע רגשי ובתרפיית תדרים. הקמתי את אלפא מרכז לתרפיית תדרים בשיתוף עם מור אסייג, במטרה להנגיש את עולם התדרים לכל מי שמתמודד עם בעיות פיזיות ו/או נפשיות ומחפש אחר ריפוי אלטרנטיבי, לא פולשני, לא כואב והכי חשוב, אפקטיבי. אני מאמינה ויודעת שלתרפיית תדרים יש כוח לרפא ומרגישה שזו השליחות שלי – להעביר את הידע שצברתי הלאה ולעזור לאנשים לשפר את איכות חייהם.

הרעיון שהוביל אותי לפתוח את המרכז, היה קשור בצלילים ומגע ובהשפעה שלהם על החיים. כמטפלת, אני שואפת ליצור בחדר הטיפולים מקום בטוח ומוגן, שבו ניתן להציף רגשות, להיות מי שאתה ואיך שאתה ללא שיפוטיות ובעיקר, לאפשר לכל אדם להתחבר אל עצמו מתוך התדר הפנימי והמדויק שלו. מוזיקה ומגע נותנים לנו מנוחה, שקט ואהבה ואני מאמינה שלצלילים ותדרים יש כוח אדיר לחבר ולקרב בין אנשים, להפחית כאבים גופניים ורגשיים, לחזק את המערכת החיסונית ולהגביר את הביטחון העצמי.

רקע אישי ומקצועי על אביה רחל

בעברי גדלתי בבית חרדי בירושלים, התחתנתי בגיל צעיר, ילדתי, התגרשתי, עברתי לתל אביב וחזרתי בשאלה. עברתי במהלך חיי הרבה תלאות, התמודדתי עם לא מעט עליות ומורדות וכיום אני נמצאת בזוגיות בריאה ומאושרת ומגדלת את ביתי לערכים של פתיחות, סובלנות והקשבה עצמית. היחסים בין גוף ונפש העסיקו אותי מאז שאני זוכרת את עצמי והחיפוש אחר עולם שבו ניתן לחבר בין השניים, היה מסע של חקירה, ניסיונות וכישלונות, עד שגיליתי את הפסיכותרפיה הגופנית.

הדרך לפסיכותרפיה גופנית כללה לימודי פסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה, תואר ראשון בתקשורת וצילום במכללת הדסה, עבודה כמפיקה ראשית בקרן קיימת לישראל ומנהלת פרויקטים בחברה להגנת הטבע. התקדמתי מאוד מהר בקריירה וטיפסתי בסולם המשרות בקצב מסחרר, אבל משהו בפנים היה לא שלם וידעתי שאני לא מאושרת. החיים התל אביביים והעיסוק המוגזם בכסף עשו אותי עצובה והשתוקקתי לחזור לחלום הישן של להיות מטפלת.

אחרי כמה שנים תובעניות החלטתי לקחת סיכון, לעזוב את כל מה שהשגתי וללמוד פסיכותרפיה גופנית במכללת רידמן. הלימודים הם הגשמת הייעוד שלי, אחרי שנים שהרגשתי שאני עובדת בשביל אחרים ובעבור עתיד כלכלי שלא סיפק אותי מעבר לצורך החומרי והמיידי. במסגרת הלימודים אני מתמחה בבית החולים וולפסון עם חולים אונקולוגיים ונוכחת לראות איך הפסיכותרפיה הגופנית משפרת הן את ההרגשה הנפשית שלהם והן את התפקוד הפיזי.

המחלה של אביה והטיפול בתדרים

המפגש ביני לבין עולם התדרים התחיל ממקום של כאב. ההיכרות עם עולם התדרים וההבנה שמדובר בשיטת טיפול יעילה במיוחד, באה בעקבות ניסיון אישי למצוא פתרון למחלה שממנה אני סובלת, אלופציה אראטה, מחלה פסיכוסומטית שמתפרצת בפתאומיות וגורמת למצב של נשירת שיער והתקרחות. ההתפרצות הראשונה של המחלה יצרה אצלי קרחת גדולה במרכז הראש. פניתי לרפואה הקונבנציונאלית וכיוון שהטיפולים שם נחלו כישלון עברתי לדיקור סיני. אחרי שנתיים ארוכות ומתישות של טיפולים בדיקור, השיער צמח שוב והתמלא.

לדאבוני הרב, תוך פחות משנה חוויתי התפרצות נוספת של המחלה. המתקפה בפעם השנייה הייתה על אזור אחר בראש ובמקביל באותם ימים, התחלתי לחקור את עולם התדרים. החלטתי לנסות לבחון את ההשפעה של תרפיית תדרים על המחלה שלי ונדהמתי לגלות אחרי חודשיים שבהם עברתי כל ערב טיפול בתדרים על ידי הקולגה שלי, מור, שהתחילה אצלי צמיחה מחודשת באזור הקרחת. התוצאות היו מפתיעות, מהירות ויעילות ונכון להיום אני ממשיכה לקבל טיפול בעזרת תרפיית תדרים במינון מופחת ומצליחה לשמור על מצב בריאותי מאוזן.

מניסיוני אני יכולה לומר לאנשים שסובלים מכאבים כרוניים ומחלות פסיכוסומטיות שתמיד יש פתרון, פשוט לפעמים הוא נסתר מהעין ודורש חקירה עמוקה יותר מזו שאנו רגילים אליה ברפואה הקונבנציונלית. אני פונה באופן אישי לאלו שמרגישים שכבר אין להם סיכוי להירפא ומציעה להגיע למרכז שלנו לטיפול ניסיון. אני יודעת שכמו שהטיפול בתדרים עזר לי, הוא יכול לעזור לאחרים. בעולם המערבי, בארצות הברית ובאירופה, מדובר בשיטת טיפול שהוכחה מחקרית כאפקטיבית במיוחד לטיפול בכאבים כרוניים ומחלות פסיכוסומטיות והגיע הזמן שגם בישראל תהיה לאנשים הזדמנות לקבל את הטיפול הזה.

לשיחה אישית עם אביה רחל פנו אלינו!

שתף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עוד תוכן שיכול לעניין אותך

© כל הזכויות שמורות אלפא